12. festival dječjih klapa - Zadar 15. svibnja 2020., Hrvatsko narodno kazalište, u 19 sati

ORGANIZATOR: Gradska knjižnica Zadar

NASTUPAJU:

KATEGORIJA - do 14 godina

1. BEPO mlađi, Omiš
voditeljica: Marija Didović
Zaspalo je siroče (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Sve ptičice iz gore (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

2. BENJA, Zadar
voditeljica: Marija Vičević
Lipe jesu (narodna (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Paun leti (narodna / obrada: M. Čačija)

3. MARINERI, Kotor (Crna Gora)
voditeljica: Nada Baldić
Nije ono jubav prava (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Vratija se Šime (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

4. DOBRI, Split
voditeljica: Karmen Širović
Cetina (autor: D. Žanko / obrada: M. Čačija)
Jidri Pere, ide u Kaštila (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

5. OKRUK, Okrug Gornji
voditeljica: Ivana Milin Pućo
Sve su koke poludile (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
O da mi je cimentati more (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

6. METERIZE, Šibenik
voditeljica: Sonja Batur
Uranila bila vila (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Tiridonda, mala bjonda (narodna / obrada: D. Fio)

7. LUČ, Split
voditeljica: Lidija Čujić Živković
Mande, lipa Mande (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Vozila se Mare Kata (narodna / obrada: K. Magdić)

8. ŠKALINICE, Ražanac
voditeljica: Iva Čačić
Zapivala tica mala (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Sinoć kad san robu prala (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

9. PONTA, Risan (Crna Gora)
voditeljice: Antonia Ulčar i Nada Baldić
U Kotoru starom gradu (narodna)
Lipo ti je živit u Morkanu (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

10. MAESTRAL, Split
voditeljica: Helena Pelić
Dobro jutro ca se ne javiješ (narodna / obrada: H. Pelić)
Kaleto moja draga (narodna / obrada: L. Č. Živković)

KATEGORIJA - do 16 godina

1. PROLOŽAC, Proložac Donji
voditeljica: Jelena Bajto
Čija je ono divojka (narodna / obrada: J. Bajto)
Tri divojke (narodna / obrada: J. Bajto)

2. BEPO stariji, Omiš
voditeljica: Marija Didović
Lipo ime (autor: J. Fiamengo, M. Čačija / obrada: Lj. S. Delmata)
Dobra večer, uzorita (narodna / obrada: J. Gotovac)

3. BALINIERA, Preko (Ugljan)
voditeljica: Nada Smoljan
Mare moja moj uzorje (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Divojka je zelen bor gojila (narodna / obrada: M. Rogošić)

4. MANINA, Blato (Korčula)
voditeljica: Dalija Gavranić
Vrati se, mili ćale (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Sinoć sam se s malim rukovala (narodna / obrada: I. Furčić)

5. DOMINUS, Rijeka
voditeljica: Anita Stupac Butorac
Sagradit ću kulu (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Odvila se zlatna žica (narodna / obrada: V. Dragojević)